среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Секој шут е гол, кога игра Вардар мој – нова химна на нашите шампиони (видео)

Македонските ракометни шампиони, ракометарите на Вардар добија уште една спортска химна. Овој пат новата навивачка песна носи наслов „Песна за Вардар“ и се појавува на денот на фајналфор турнирот во Келн, каде црвено-црните го играат мечот за финале, против францускиот Монпелје.

Овој пат се работи за своевидна споортска рок химна, песна која е наменска, навивачка,посветена токму на екипата на нашиот европски ракометен шампион, направена во рок манир.

Автор на музиката и аранжманот е Стевче Грозданов, додека стиховите се дело на Огнен Неделковски. Песната е снимана и миксана во студиото Ентерпрајз и Ентерпрајз 2 на Валентино Скендеровски, а темата „Песна за Вардар“ ја изведува скопското дуо „Коктел“.

Со надеж дека ќе им донесе среќа на вардарци за пласман во финалето на ракометната ЛШ, а потоа и одбрана на титулата европски прваци, Вистина.мк ексклузивно ја промовира, а истата можете да ја преслушате во продолжение.

Извор: Вистина

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top