понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 88 ново

Познат идентитетот на машкиот труп пронајден во Вардар

Вчера околу 13:15 часот во близина на село Сараќино, тетовско, 65-годишниот М.К. од село Сараќино пријавил дека во реката Вардар имало заглавено тело на машко лице.

Полициски службеници извршиле увид на местото и констатирале дека се работи за 91-годишниот Г.Ш. од село Стримница, кој на 17.05.2018 година бил пријавен за исчезнат.

Лекар од судска медицина извршил преглед над телото и констатирал дека нема траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top