среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 85 ново

Роналдињо се жени со две девојки истовремено – им дава по 1500 долари џепарлак, а им купи и исти веренички прстени

Со години со генијални потези ги воодушевуваше љубителите на фудбалот, а приватниот живот на фудбалската легенда е еднакво интригантен како и неговата игра.

Роналдињо од март живее со две жени, а оваа информација ја шокираше јавноста од целиот свет. Една од тие што се зачудени од навиките на поранешната легенда на Барселона е и неговата сестра Дејзи, која одби да дојде на венчавката закажана во Санта Моника.

Роналдињо од 2016 година е во врска со Беатриз Соуза, а пред тоа беше во љубов со Присила Коељо. Кога веќе не можеше да одллучи која ќе биде неговата животна сопатничка, одлучи двете двојки да да ги смести во својата луксузна вила и да започнат живот во тројка.

Покрај се, Роналдињо на своите девојки им дава џепарлак од 1500 долари месечно, им купува исти подароци, а кога ги запросил и подарил идентични веренички прстени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top