петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 107 ново

По три часа разговори министрите и медијаторите на ручек

По три часа разговори во седиштето на Обединетите Нации во Њујорк, министрите за надворешни работи и медијаторот направија пауза за ручек.

Преговорите почнаа во 16.30 по македонско време, а 10.30 по њујоршко. Овој пат средбата меѓу Никола Димитров и Никос Коѕијас е во присуство на медијаторот на ОН, Метју Нимиц.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top