недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Знаци дека вашиот партнер почнал да ве лаже

Не е секогаш едноставно, но честопати ги пропуштаме овие суптилни знаци кои би можеле да ви откријат дали вашиот партнер ја кажува вистината. Не треба да донесувате брзи заклучоци, но ако вашиот сакан ги прави овие работи, постои можност дека ве лаже во очи…

1. Често го прочистува грлото

2. Тешко голта

3. Гледа кон вратата бидејќи се чувствува непријатно и сака да си оди што побрзо

4. Нема гестикулација и станува здрвен

5. Ја зафрла главата наназад

6. Го трга телото од вас

7. Го допира својот врат или нервозно го трие

Овие знаци на физичка непријатност се јасни индикатори дека вашиот партнер нешто крие и доколку обрнете поголемо внимание и ги воочите, можете да ги искористите за да дојдете до вистината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top