понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 89 ново

Заев и Борисов заедно во Рим: Што хубаво си личиме заедно (видео)

Македонија и Бугарија заеднички ги слават Св. Кирил и Методиј во Ватикан.

Заев денеска му рече на Борисов: Што хубаво си личиме заедно, а тој му одговори да си празнуваме наместо да се караме.

– Ние се радуваме, се радуваат и луѓето, рече Борисов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top