среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 85 ново

Мицкоски: Верувам во народот, во неговата сила и глас

Ми преставува особена чест и задоволство што денес сум во посета на штипско Ново Село и градот Штип, кои се места на непокорот и македонската пркост. Град кој денес за жал ја споделува истата судбина како и останатите градови последнава година, период на стагнација уназадување и големи проблеми. Сиромаштијата се зголемува и граѓаните се незадоволни поради тешкиот живот. Економијата е урнисана, исто како и земјоделието, образованието, здравството. Порано секоја година се отвораше по една фабрика овде во Штип, сега нема ништо. Платите не се зголемуваат, се живее тешко, а нема да се живее сигурно подобро, туку многу полошо и за една година од сега. Јас верувам во народот, во неговата сила и глас и затоа сум тука, да испратам јасна порака дека оваа власт мора да си замине и дека доаѓаат подобри времиња. Македонија мора да побед – напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски на својата фејсбук страница

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top