четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Скопјанка останала без својот “Тигуан„, и го украле од улица во општина Центар

Вчера во 10.25 часот во Полициската станица Центар, В.Н. (50) пријавила дека во временскиот период од 22.05.2018 година до 23.05.2018 година на улицата “Питу Гули“ во општина Центар, од страна на непознат сторител било извршено одземање на патничко моторно возило “Тигуан“ со скопски регистерски таблици.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

(фото – илустрација)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top