сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Драмски театар остана без струја од невремето: Публиката надвор во темница

Невремето кое вечерва го зафати Скопје предизвика прекин на струјата во Драмскиот театар среде претстава. Додека секаде во светот театрите работат кога врне, нашата публика стои пред вратите на Драмски бидејќи врне и нема струја во објектот, а претставата е прекината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top