среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 85 ново

Не плаќал кирија, ниту сметки: Родителите го добија судскиот спор за да го избркаат синот од дома

Брачeн пар од Њујорк го добил судскиот спор против сопственииот син, кој сега мора да замине од дома. Родителите на 30-годишниот Американец, Мајкл Ротондо го тужеле нивниот син оти не сакал да се пресели од куќата и да живее сам.

Врховниот суд во Сиракуза денеска пресуди во полза на родителите, кои го тужеа својот 30 годишен син, кој не сакал да се исели. Судијата му нареди на Мајкл Ротондо веднаш да се се исели, а тој побарал да остане дома барем во наредните шест месеци.

– Барам да излезеш од таа куќа, конечно избувнал судијата Гринвуд. Кристина и Марк Ротондо во судницата раскажувале како со години се обидувале да го избркаат својот син, кој не плаќал кирија, ниту уплаќал пари во домаќинството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top