недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Матурант прегази дете во Хрватска

Трагедијата се случила попладнево во градот Дарувар. Детето возело велосипед, кога на него налетал автомобил управуван од матурант. Во автомобилот имало уште неколку млади лица, соопштува полицијата.

Според неофицијалните податоци, момчето било во група деца кои возеле велосипеди и од споредна улица излегле на главната, кога на нив налетал автомобил форд фиеста. Детето загинало на самото место, а автомобилот удрил во бандера, по што еден од патниците бил повреден и однесен во болница со полесни повреди.

Денеска низ цела Хрватска матурантите славеа последен училишен ден .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top