сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Метални барикади пред Основниот суд Скопје 1

Попладнево пред Основниот суд Скопје 1 почна да се поставуваат метални барикади. Неофицијално причина е утрешното изрекување на пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“ и можни протести пред Судот.

На социјалните мрежи веќе кружат повици за протести утре пред Основниот суд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top