вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Прва жена – директор на берзата во Њујорк

Стејси Канингем е првата жена – директор на берзата во Њујорк.

Доскорешната оперативна директорка на најголемата берза во светот ќе го замени Томас Фарли на чело на берзата, кој заминува да биде директор на инвестициската компанија Фар Поинт.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top