понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 21 ново

Фестивалот „Ентер Фест“ се одложува за 29 август до 2 септември

– Музичкиот фестивал „Ентер Фест“ ќе се одржи од 29 август до 2 септември.

Организаторите информираа дека терминот на одржување на фестивалот, што претходно беше закажан од 29 мај до 3 јуни, е презакажан поради најавените врнежи.

Фестивалот треба да се одржи на две сцени надвор и внатре во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

Сите купени влезници ќе бидат валидни за новиот термин на фестивалот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top