недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Оваа намирница чини 8.000 евра, може ја имате во дворот

Покрај специфични услови за развој, тартуфите односно вид печурки, имаат единствена арома, која што дава посебен шмек на секое јадење.

Tартуфите се многу здрави бијдеќи ги обновуваат сите ќелии и го зајакнуваат органзимот.

Тартуфите растат само природно и на пазарот чинат и до осум илјади евра за килограм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top