понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 32 ново

Дојде Владимир: Центарот на Тетово „плива“ во вода (видео)

Циклонот Владимир што беше најавен вечерва го погоди северозападниот дел од Македонија и скопскиот регион. На овие места веќе има пороен дожд и грмежи.

Во центарот на Тетово вечерва наврна големо количество на дожд, а движињето на авомобилите во центарот на градот е отежното. Водата со „собира“ на улиците, така што центарот на градот „плива“ во вода.

видео: Ѕид на сообраќајниот срам

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top