понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 89 ново

Скопскиот регион и севернозанападна Македонија на удар на Владимир!

Во моментов од северозапад кон северозападниот дел на државава навлегува влажна и нестабилна воздушна маса која е во склоп на циклонот Владимир, токму во овие предели веќе има појава на пороен дожд и грмежи, објави „Метеомакс“.

Понатаму развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер е можна и во Скопскиот регион.

Во ваква ситуација не се исклучува можноста и за редок град.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top