сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 34 ново

Погледнете како славеа навивачите на „Шкендија“, навредувајќи ги Македонците! (видео)

Погледнете како група навивачи на фудбалскиот клуб „Шкендија“ ја прославија шампионската титула, навредувајќи ги Македонците.

Тие вулгарно го извртеа текстот на песната „Македонско девојче“, пеејќи: „Македонско девојче, к…. голема!“

Им се извинуваме на читателите што мораме да го опишеме овој скандал. Но, потсетуваме дека на ист начин реагиравме и кога припадници на други навивачки групи скандираа „Чиста Македонија“ и бараа „гасни комори за Шиптари“.

Сите овие појави се за најостра осуда и немаат врска со спортот. Остануваме во надеж дека поголемиот дел од навивачи на „Шкендија“ спортски ја прославија заслужената титула.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top