недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 58 ново

10 карактеристики на луѓето родени во мај

Луѓето родени во мај се љубители на патувања и уметност. Тие се упорни и ги постигнуваат сите свои цели. Еве какви карактеристики ги опишуваат:

Амбициозни и вредни

Емотивни

Полни со енергија

Љубители на патувања

Своеглави

Расипани, но со мерка

Реални, но понекогаш и сонувачи

Секогаш го завршуваат она што ќе го започнат

Харизматични

Обожаваат уметност

Дали се пронајдовте, деца на пролетта?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top