недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 52 ново

Гостите од кралската венчавка, ги продаваат подароците на интернет мрежата

Девет торбици со подароци кои биле поделени на венчавката на војводата и војвотката, Хари и Меган, се нудат на продажба на аукцискиот сајт „Ибеј“. На некои од аукциите достигнаа и до 1.100 евра, пренесува Би-Би-Си.

Торбичките се подарувани на сите гости пред капелата, кои беа повикани на венчавката во замокот Виндсдор – односно 2.640 луѓе.

Некои од работите кои се наоѓаа во торбичките беа шишиња со вода, чоколадца, магнет за фрижидер, беџ и ваучер за продавницата со подароци во замокот.

Шестотини гости кои се наоѓаа во капелата, вклучувајќи ги славните личности како Дејвид и Викторија Бекам, Опра Винфри и Џорџ и Амал Клуни, кои не добија од овие торбички.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top