среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 88 ново

За ова зборува цел свет: Жежок бакнеж на Елтон Џон и Дејвид Бекам (Фото)

Сиот свет (со исклучоци) ја следеше спектакуларната церемонија на кралската венчавка во саботата во капелата на дворецот Виндзор, каде присуствувале многубројни славни личности.

Помеѓу најпознатите биле Елтон Џон и Дејвид Бекам, чија средба ги возбуди социјалните мрежи. Имено, кога тргнале да се поздрават на образ, Дејвид и Елтон случајо се бакнале во уста.

Оваа глетка, која ја документираа камерите, со оглед на тоа дека сè се случува во живот, веднаш започна да кружи на Интернтот, а дополнителни коментари предизвика она што го направи Елтон Џон после “бакнежот”.

Имено, тој си ги „излижал” усните, но секако и тоа не остана незабележано.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top