понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 36 ново

Секси Шакира со своето тело прави чуда! (Видео)

озната пејачка од Колумбија, Шакира На 3 –ти јуни ќе стартува нејзината светска турнеја насловена „El Dorado“. Првата дестинација каде Шакира ќе одржи концерт е Германија.

Со цел сето тоа да изгледа спектакуларно и убаво за очите на јавноста, Шакира интензивно се подготвува секојдневно.

Да не заборавиме пејачката има 41 година а изгледа одлично, таа постојано е во одлична физичка кондиција и секогаш во фит форма. Овој пат оние фанови кои ја следат на социјалните медиуми можат да бидат сведоци на нејзините неверојатни танцувачки потези кои овој Шакира одлучи да ги сподели на нејзиниот профил на Инстаграм.

Загревањето пред проба може да го погледнете од видеото подолу:

Prepping my body for rehearsals / Preparando el cuerpo para ensayar Shak

A post shared by Shakira (@shakira) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top