среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 89 ново

Рибар на плажа пронашол чудно животно

Мексиканскиот рибар Ернесто Хихон Родригез нашол чудно суштество на брегот на Мазатлан.

Иако бил исплашен, успеал да го фотографира необичното животно и да објави слики на социјалните мрежи.

-Дојдов на плажа и наидов на ова нешто. Таа беше жива, напиша под фотографијата.

И додека експертите се уште не објавиле, граѓаните со различни коментари на фотографијата од непознатото животно.

– Некој вели дека е змија, а има и коментари дека тоа е животно од друга планета. Меѓу коментарите постојат и оние во кои луѓето тврдат дека се праисториски животински видови – изјави Родригез.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top