сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Пијана медицинска сестра се тетерави низ ходник и губи епрувети (Видео)

Редакцијата на Јужни вести, објавува снимка кој и ја доставил анонимен граѓани, на која се гледа жена во бела униформа, најверојатно медицинска сестра, која се обидува пациентот да го одведе до лабораторијата на новиот Клинички центар, но во тоа не се снаоѓа. Се тетерави, зборува забавено и неразбирливо, и испаѓаат хартии и епрувети, а личноста која ја испратила снимката тврди дека се чувстувал мирис на алкохол.

Граѓаниниот за кој се верува дека прикажува пијана медицинска сестра, загрижен е за безбедноста на пациентите кои доаѓаат во Клиничкиот центар, но и за сигурноста на анализата на крвта, со оглед на тоа дека епруветите завршуваат на под.

Директорот на Клиничкиот центар, Зоран Радовановиќ апелира лицата која ја направиле снимката да му ја достават нему, како би му помогнале во идентификација на жената која би требало да биде санкционирана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top