недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Пукање, две жртви и многу повредени во германскиот град Сарбрукен

Две лица се убиени и многумина се тешко повредени откако маж отворил оган во германскиот град Сарбрукен, јавија германските медиуми повикувајќи се на локалната полиција.

Инцидентот се случил попладнево во квартот Фехинген, а извршителот бил уапсен на лице место.

Претставник на полицијата изјави дека инцидентот бил поврзан со семејно прашање.

Мажот испукал многу куршуми во и околу куќата, а мотивите за нападот се уште не се познати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top