среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Берово: Ја нападнал медицинската сестра додека ја прегледувале неговата сопруга

Полициската станица Берово поднесе кривична пријава против О.К. (27) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 06.05.2018 година, околу 21.00 часот, во просториите на Итната медицинска помош во Здравствен дом во Берово, при преглед на неговата сопруга, пријавениот упатувал закани кон медицинската сестра Ш.М., по што и физички ја нападнал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top