среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Скопјани не сакаат да му прават муабет на Шилегов (фото)

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, во средата во 13.30 часот ги повика граѓаните да поразговараат за проблемите и визијата за развој на градот на улица Македонија, но како што може да се види од фотографиите, одзивот на граѓани бил прилично слаб.

Местата за учецниците во дебатата останале полупразни, а корисниците на социјалните мрежи коментираат дека настанот бил чист дебакл, дека граѓаните се разбегале, како и дека не им се правело муабет со градоначалникот Шилегов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top