среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Пациентите навредени од натпис кој ги дочека на вратата пред ординација (фото)

Што би направиле доколу појдете на лекар а пред вратата ве пречека ваков натпис?

На социјалните мрежи се појави фотофрафија од натпис во амбуланта кој ги навреди пациентите.

Нтписот е објавен во Србија но засега не се знае точно во кој град е објавен, но граѓаните се револтирани.

на листот пишувало„За преглед кај доктор треба да се избањате!“

Многумина на фејсбук се навредија од ваквата постапка, сепак се јавија и доста вработени во здравството кои велат дека им е срам да кажат во каква состојба им доаѓаат пациентите, и донекаде го оправдуваат ваквото нешто.

Погледнете како изгледа тоа, па одлучете дали е во ред или не

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top