среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Кој е учителот што ви го смени животот? (видео)

„Јас сум се определила да ја работам оваа професија. Ова е најубавата работа и за ништо на светот не би ја сменила“ вели Матилда Бајкова, наставничка по македонски јазик, која беше избрана за најдобар просветен работник. Во видеото кое го сними УНИЦЕФ, под наслов „Кој е учителот/професорот што најмногу влијаел на вашиот развој и на тоа што сте сега? “ говорат Маја Кочоска, Тамара Ќупева, Матилда Бајкова, Роза Н. Мајсторовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top