петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 100 ново

Пензиониран дерматолог ја откри тајната: Со оваа маска ќе имате чисто лице, а акните ќе бидат минато

Би требало малку да се одморите од хемиските препарати и да се свртите кон природата и природните препарати.

Еве една таква природна маска која помага за чистење на лицето и ќе ги реши проблемите со кожата.

Состојки:

-1 лажица мед

– 1 шоља чај од камилица

– пола шоља јаболков оцет

Измешајте ги медот и оцетот, па додадете го чајот.Откако добро ќе измешате оставете да отстои неколку минути па додадете го медот.

Откако и тоа добро ќе го измешате се нанесува на лицето и се остава да делува 10- 15 минути а потоа се плакне со млака вода.

Оваа маска се употребува еднаш неделно и најдобро е да ја нанесувате навечер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top