петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Сестрата на Меган Маркел во болница поради сообраќајна несреќа

Во семејството Меган Маркел постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана.

Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се обидела да се спаси од прогонство на папараци, вели ОК списанието.

Инцидентот се случил во Флорида на еден автопат. Ловците фотографи се обиделе да ја фатат Саманта за да направат подобра слика од неа и нејзиното момче кое го возело автомобилот.

Мажот се обидел да избега од репортерот, но се удрил во бетонски столб. Саманта ја удрикла главата и ја повредила ногата, а нејзиниот партнер еднаш ја однел во болница.

Во исто време, стана јасно дека операцијата на срцето на Томас Маркел, таткото на Меган Маркел, била успешна, објави ТМЗ. Операцијата предизвика 73-годишниот Маркел да не може да присуствува на свадбата на својата ќерка и принцот Хари во саботата.

Веб-страницата наведува дека лекарите вградиле три стента во крвните садови на таткото на Меган Маркел.

“Се чувствувам добро”, вели Томас Маркел, “Ќе треба многу време за да се опоравам, и јас ќе останам уште неколку дена во болница, а сега е забрането да се возбудувам”.

Свадбата на Меган ќе се одржи на 19-ти мај. Церемонијата обира претставници на кралското семејство, пријателите на ѕвездата и посветени обожаватели кои ќе гледаат што се случува на телевизискиот екран.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top