среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Британската премиерка се возеше во фамозниот владин „Мерцедес“

За време на денешната посета на Скопје, британската премиерка Тереза Меј се возеше во фамозниот владин Мерцедес околу кој вештачки беше креиран случај во кој првообвинет е екс премиерот Никола Груевски.

Заев во повеќе наврати ветуваше дека ќе се ослободи од т.н. ,,луксузно’’ возило и одеше дотаму да вети дека ќе го продаде, а со парите ќе купи нови возила за брзата помош. Слично како и со другите ветувања и ова ветување на Заев падна во вода, а откако седна во премиерската фотелја и тој самиот како и голем број странски делегации се возеа во мерцедесот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top