среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Сега му почина бебето, а пред еден месец по погреба дедо му: Ракометарот го погоди голема трагедија

Ивана Николиќ, свршеницата на ракометарот Недељко  Неџа Јовановиќ, која поради предвременото пораѓање во 22 недела од бременоста го изгуби бебето, ќерка е на покојниот музичар Милорад Миќа Николиќ, поранешен сопруг на Верица Шерифовиќ.

Тие двајцата прв пат заедно се појавија на погребот на татко и на Ивана, на седми април годинава, кога ракометарот постојано бил со Ивана во тие тешки моменти.

Ивана во тие моменти била во четвртиот месец од бременоста, па се претпоставува дека стресот поради губење на татко и можеби влијаел да дојде до предвремено породување.

За време на погребната поворка Ивана неколку пати се фаќаше за стомак.

Бебето на славниот ракометар, која во неделата превреме се роди со само 600 грама, почина.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top