среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Хан: Колку што разбрав, сѐ уште нема решение за името

Еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека според неговите информации на средбата на Зоран Заев со Алексис Ципрас не е постигнато решение, но дека се на добар пат.

– Секогаш сум оптимист и останувам така. Мислам дека се на добар пат, но решението се уште не е постигнато. Тоа го разбрав од разговорите. Се надевам дека е можен некој процес што ќе има ефект на самитот, изјавил Хан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top