среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Хурем султан ѝ пресуди на својата убавина (ФОТО)

Популарната турска актерка Мерјем Узерли, позната по улогата на Хурем султан, непријатно ги изненади обожавателите на црвениот тепих во Кан.

@enriqueiglesias 🎉 #privatconcert #cannesfilmfestival

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Узерли се пофали со фотографии на Инстаграм, но не очекувала толку негативни коментари. Обожавателите ја напаѓаат бидејќи направила премногу операции на лицето.

„Беше многу поубава пред операциите“, „Лицето ти е чудно“, „Боже, што си направила со усните“, „Премногу ботокс. Зошто? Беше прекрасна“, „Остави ги лицето и телото на мир! Беше прекрасна, сега излгедаш вештачки и пластично“, „Зошто си го стори тоа?“, се само дел од брдото негативни коментари.

Мерјем е мајка на четиригодишната Лара, која ја доби со бизнисменот Џан Атес. Но, тој не сакал актерката да го задржи детето, бидејќи сметал дека детето ќе им ја уништи врската. Поради тоа Мерјем падна во депресија и се повлече од јавноста. Денес е самохрана мајка и на соцојалните мрежи споделува фотографии од убавите моменти поминати со Лара.

❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

🌹❤️ #loveofmylife 👭

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top