петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Ја паметите ли Елеонора? – Како денес изгледа девојчето кое ја испеа „Дувна ветре развигорче“ (видео)

Пред повеќе од две децении, Елеонора Капсималева ја отпеа сега познатата песна „Дувни ветре развигорче” која стана хит меѓу најмладата популација.

Уште тогаш Елеонора го покажа својот талент. Русокосо, слатко девојче ги освои срцата на граѓаните. Иако поминаа, многу години оваа песна и денес ја слушаат многу деца, а некои ја приготвуваат и за училишни приредби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top