среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Инцидент вчера во Аеродром: Скопјанец физички нападнат додека седел во локал со сопругата

Вчера во 11.55 часот во Единицата за информации и команда Скопје, Р.У.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.50 часот на летна тераса на угостителски објект на булевар „АСНОМ“, општина Аеродром, физички бил нападнат од лицето С.Б.

Додека седел со неговата сопруга и една пријателка, дошол С.Б. и физички го нападнал. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

(фото – илустрација)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top