среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

И покрај се’, тие се нашите хероини: Како беа пречекани „вардарки“ пред СЦ Јане Сандански (фото – видео)

По разочарувањето во финалето и болниот пораз од Ѓер со само еден разлика, ракометарките на Вардар во понеделникот се вратија во Скопје каде пред салата Јане Сандански беа пречекани од група наввиачи. И покрај тоа што не го освоија златото, овие девојки ќе останат во срцата на голем број на Македонци за нивната игра и сето она што го направи за клубот изминативе години.

(извор – 24ракомет.мк)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top