вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Актерката од Карасевда невеста – ова е нејзиниот сопруг

Иако по професија е дипломиран биолог, таа случајно влегува во филмската индустрија.

Нејзиното име е Хазал Филиз Кучукосе и е родена во 1988, а неколку години по завршувањето на високото образование, еден филмски режисер случајно ја забележува на социјалните мрежи и и нуди да почне да учи глума.

Ја нарекуваат турската Кетрин Зета Џонс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top