среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 51 ново

Светскиот мегахит „Дедпул 2“ во „Милениум“

Од утре, четврток, 17 мај, на репертоарот на кино Милениум, „Дедпул 2“ продолжението на светскиот мегахит, кој ги сруши сите рекорди во заработувачка во кино салите. Премиерата во четврток е од 21:30, а од петок, во редовниот репертоар, филмот ќе игра во ударниот термин од 20 часот.

Од понеделник, 21 мај, на репертоарот ќе биде и унгарската научна фантастика, „Месечината на Јупотер“ од режисерот на ремек-делото „Белиот Бог“ (WHITE GOD).

„Година на мајмунот“ и „Одмазници: Војна на бесконечноста“ сѐ уште се на репертоарот на киното.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top