вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Пронајдена е малолетничката која се водеше за исчезната

Успешно заврши потрагата по изчезнатата малолетничка.

-Во врска со пријавено изчезнато 16 годишно лице објавено во Извадок од дневни настани на 13.05.2018 година, истата на 14.05. е пронајдена и вратена на фамилијата, информираат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top