среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 80 ново

Меланија испрати порака од болница (Видео)

Претседателот на САД, Доналд Трамп на собирот на полицајците кој се случува секоја година го пренесе и поздравот од Меланија од болница, велејќи дека таа заздравува и дека на телевизија го гледа случувањето.

Тој им е заблагодарил на докторите кои ја оперирале неговата сопруга и рекол дека направила „фантастична работа“.

Портпаролот на првата дама, Стефани Гришам претходно објавила дека Меланија во понеделникот морала на операција – „процедура за емболизација за лекување на бенигна бубрежна состојба“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top