сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 44 ново

Сопственик нуди награда за било каква информација за крадецот од снимкава (Видео)

Полицијата во Томиславград на 3 април добила дојава дека фирма била ограбена во текот на ноќта и дека од неа е украден сефот со засега непозната сума на пари.

Сопственикот на компанијата објавил, во соработка со полицијата, снимка од надзорните камери кои снимиле лице за кое се претпоставува дека го украло сефот со непозната количина на пари од просториите на компанијата.

Од компанијата се нуди и парична награда за информација за лицето од снимката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top