недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 70 ново

Синот на Тони Михајловски награден во Зеница

Младиот македонски актер, Александар Михајловски, е награден на Фестивалот во Зеница, што се одржува по 17 пат. Тој од БиХ зминува со наградата за најдобро актерско остварување кај младите глумци, за неговата игра во претставата „Ничија земја“ која е дел од репертоарот на Македонскиот народен театар.

Александар Михајловски е син на познатиот македонски актер, Тони Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top