петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

Македонски новинар нападнат од статива – правда за стативата (видео)

Полицајците страдаат од пајак возила, новинарите жртви на стативите. На Фејсбук фан страната на Бизнис лигата во футсал беше објавено видео на кое се гледа со какви се маки се соочуваат новинарите понекогаш. Човекот земаше изјава од фудбалерите после завршувањето на натпреварот помеѓу “Систина” и “Џонсон Мети”, а тогаш… Тогаш стативата ги зеде работите во свои раце…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top