вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Нападнати фудбалерите на Спортинг Лисабон – Стефан Ристовски едвај спаси жива глава


Вистински хаос се случи по денешниот натпревар во кој Спортинг Лисабон не успеа да издвојува победа и пласманот во Лигата на шампиони му по подари на неговиот градски ривал Бенфика.

Со ова не можеа да се помират навивачите и настана вистински хаос, фудбалерите едвај спасија жива глава, а според пишувањата на медиумите нашинецот Стефан Ристовски е во добра состојба.

Бројката од стотина хулигани ги нападнале фудбалерите, а некои ѕавршиле дури и со скршени глави.

Извор: СпортМ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top