петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Стоилов: Останувам тука, сакам да ги радуваме луѓето

Ракометарите на Вардар со денешната победа над Тинекс Пролет 38:25 се промовираа за старо-нови шампиони на Македонија.

Капитенот Стојанче Стоилов горд на својата екипа и освоената титула на прашањето за напуштање на Вардар и заминување во Киелце одговори:

Тоа е само „жолта штампа“. Нема ништо околу тоа. Продолжен ми е договорот на две години и тука сум. Сега следи предизвик во Купот на Македонија и Келн. Сакаме да ги освоиме двете титули и да ги радуваме луѓето кои не сакаат“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top