петок, 20 јули 2018 | Вести денес: 112 ново

Дојава за бомба евакуираше стотина вработени на Градската управа

Поради дојава за бомба повеќе од сто вработени денеска се евакуирани од зградата на Градската управа во Белград.

Припадници на специјална единица на срспкото МВР се на терен, јавија локалните медиуми.

Дојавата за бомба во зградата на Градската управа била добиена околу 8 часот и 30 минути по локално време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top