недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 52 ново

Меланија Трамп заврши во болница

Првата дама на САД, Меланија Трамп се наоѓа во болница, каде и била направена итна операција на бубрезите, соопшти „АФП“.

-Првата дама имаше успешна операција, изјави директорот за комуникации во Белата куќа, Стефани Гришам.

Меланија ќе остане во болница до крајот на оваа недела.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top