понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Ова се последиците од вчерашното невреме – дрва врз автомобилите, ветерот носел се пред себе

Силно невреме ја погоди вчера Хрватска. Малото место Запрешиќ веројатно помина најлошо и ден после невремето поради многуте материјални штети.

Откорнати дрва врз автомобилите, кал на улиците, оштетени многу куќу во местото.

Погледнете ги последиците:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top